Jos joudut perumaan tai siirtämään jo varattua aikaa, tulisi se tehdä viimeistään 24 tuntia ennen varattua aikaa. Mikäli peruutusta ei tehdä ajoissa, veloitamme siitä ajanvarauksen mukaisen käyntihinnan.
Huomioithan myös, että Kela ei korvaa käyttämättä jäänyttä aikaa vaan se tulee kokonaisuudessaan asiakkaan maksettavaksi.
Ensisijaisesti ajan voi perua suoraan ajanvarausjärjestelmästä saamallasi varauskoodilla kohdasta – Omat varaukset. Mikäli joudut peruuttamaan ajan yllä mainittua myöhemmin, ota yhteys sähköpostilla/puhelimella suoraan henkilöön, jolle aika on varattu.
Maksua ei peritä myöhään perutusta ajasta, mikäli asiakkaalla on näyttää sairauslomatodistus ko. ajalta. Kokonaan perumatta jätetty aika kuitenkin laskutetaan.